title artwork

line

Click a Title Below to Open / Close

Premier Division
team p w d l f a dif pts
Craftsman 'A'
22
18
3
1
128
48
80
57
Rileys 'A'
22
17
0
5
107
69
38
51
Reds Select
22
15
3
4
110
59
51
48
Premier Club 'A'
22
10
4
8
90
83
7
34
City Supporters
22
9
5
8
82
88
-6
32
Reds 'A'
22
8
5
9
86
90
-4
29
Rileys Lounge
22
9
2
11
81
91
-10
29
Reds X
22
8
3
11
82
91
-9
27
Old Crown 'A'
22
6
4
12
76
99
-23
22
Lime Tree 'A'
22
5
4
13
75
101
-26
19
Rose and Crown - HGR
22
5
2
15
55
107
-52
17
Wheatsheaf
22
1
7
14
63
109
-46
10
season details coming soon
Play-offs
Lime Tree 'A'
walkover Craftsman 'B'
Division One
team p w d l f a dif pts
Bishopsgate 'A'
22
13
3
6
99
76
23
42
Hastings
22
10
7
5
94
80
14
37
Craftsman 'B'
22
12
1
9
91
81
10
37
Charterhouse
22
10
5
7
91
85
6
35
Rileys No SQ
22
9
7
6
96
78
18
34
Wheatsheaf 'A'
22
8
8
6
85
88
-3
32
Bishopsgate 'Select'
22
7
8
7
89
84
5
29
Albany Social 'A'
22
7
5
10
80
93
-13
26
Golden Horse
22
7
4
11
88
88
0
25
Railway
22
7
4
11
83
93
-10
25
Nugget
22
7
3
12
76
100
-24
24
Wallace Wanderers
22
5
5
12
75
101
-26
20
season details coming soon
Play-offs
Railway
5 v 4 Rileys 23
Division Two
team p w d l f a dif pts
Peeping Tom
18
13
4
1
99
45
54
43
Spencer Sports and Social
18
10
4
4
86
58
28
34
Rileys 23
18
10
4
4
80
64
16
34
Herald
18
8
1
9
74
67
7
25
Parkstone Club
18
7
4
7
69
75
-6
25
Royal Oak
18
7
3
8
64
74
-10
24
Canley Sports & Social
18
5
7
6
72
69
3
22
Premier Club 'B'
18
7
1
10
62
79
-17
22
Alvis Club
18
5
4
9
65
79
-14
19
Walsgrave WMC
18
0
4
14
40
101
-61
4
season details coming soon
Play-offs
Rileys Rehab
walk over Walsgrave WMC
Division Three
team p w d l f a dif pts
Royal Warwicks
20
15
2
3
107
52
55
47
Pilot
20
9
8
3
91
69
22
35
Rileys Rehab
20
9
5
6
91
69
22
32
Vauxhall Club
20
8
5
7
80
80
0
29
Old Red Horse
20
7
5
8
77
82
-5
26
Hub 'A'
19
8
1
10
62
90
-28
25
New Inn
19
6
6
7
73
79
-6
24
King Edwards Select
20
6
5
9
79
81
-2
23
Foleshill Ex-
20
5
8
7
74
86
-12
23
Rose & Woodbine
20
6
5
9
71
89
-18
23
Carousel
20
1
8
11
66
94
-28
11
season details coming soon
Play-offs
Rose & Woodbine
2 v 5 Rileys Reprobates
Division Four
team p w d l f a dif pts
Hen Lane Social
22
15
4
3
113
63
50
49
Brooklands
22
15
4
3
112
63
49
49
Rileys Reprobates
22
15
3
4
106
70
36
48
Binley Oak Howitzers
22
13
1
8
100
73
27
40
Jaguar Social Club
22
11
3
8
85
85
0
36
Foresters
22
10
2
10
94
82
12
32
Royal Hotel
22
8
6
8
87
89
-2
30
Barras Social Club
21
8
1
12
74
94
-20
25
Butts Retreat
22
6
6
10
84
92
-8
24
Radford Social
22
7
3
12
77
96
-19
24
Weavers Arms
21
4
1
16
58
110
-52
13
Broad St RFC 'A'
22
1
2
19
51
124
-73
5
season details coming soon
Play-offs
Radford Social
5 v 4 Old Crown 'B'
Division Five
team p w d l f a dif pts
Hastings 1066
18
13
3
2
99
45
54
42
3 Horseshoes Eagles
18
11
1
6
81
60
21
34
Old Crown 'B'
18
9
5
4
80
64
16
32
Reds Squirrels
18
10
1
7
82
60
22
31
Rose & Crown 'A' - WR
18
6
6
6
72
72
0
24
Broad St RFC 'B'
18
7
3
8
65
75
-10
24
Dog & Trumpet
18
5
4
9
62
82
-20
19
Rose & Crown 'B' - WR
17
5
3
9
57
73
-16
18
Craven Arms - WL
17
4
2
11
51
84
-33
14
Rileys Riff Raff
18
3
4
11
55
89
-34
13
season details coming soon
Play-offs
Rileys Riff Raff
1 v 5 The Bell
Division Six
team p w d l f a dif pts
New Spires 'B'
18
11
4
3
88
53
35
37
Christ the King
18
11
3
4
82
62
20
36
The Bell
18
9
7
2
84
60
24
34
Spencer X
18
8
5
5
82
62
20
29
Coachmakers
18
8
4
6
72
69
3
28
Bird in Hand
18
6
3
9
65
78
-13
21
Craven Arms - CS
18
5
4
9
63
78
-15
19
New Spires 'A'
18
4
6
8
68
76
-8
18
General Wolfe
18
4
5
9
58
85
-27
17
Binley PMC
18
2
3
13
51
90
-39
9
season details coming soon
Play-offs
Binley PMC
5 v 3 RAOB
Division Seven
team p w d l f a dif pts
Old Ball Hotel
20
16
0
4
103
57
46
48
Standard Bearer
17
10
4
3
79
56
23
34
RAOB
19
9
4
6
86
64
22
31
Lime Tree 'B'
20
7
5
8
78
79
-1
26
Coombe Wanderers
20
8
2
10
78
81
-3
26
Masseys
18
6
7
5
74
70
4
25
Royal Warwicks 'B'
20
6
5
9
74
84
-10
23
Gosford Arms
20
5
7
8
73
84
-11
22
Coombe Abbey Inn
19
5
4
10
65
85
-20
19
King Edwards
17
4
5
8
58
76
-18
17
Adam & Eve
18
4
5
9
53
85
-32
17
season details coming soon
Coventry Singles
1st Round 2nd Round 3rd Round Quarter finals
Semi Finals
match details coming soon
Roger Clarke won v lost tbc
match details coming soon
tbc lost v won Chris McDermott
Final
match details coming soon
Roger Clarke 4 v 3 Chris McDermott
Coventry Doubles
1st Round 2nd Round Quarter finals
Semi Finals
match details coming soon
Mick Adams
and
Chris McDermott
won v lost Steve Mullan
and
Callumn Mulhern
match details coming soon
Kev Farrelly
and
John Dempsey
won v lost Vivek Makh
and
Stan Makh
Final
match details coming soon
Kev Farrelly
and
John Dempsey
4 v 1 Mick Adams
and
Chris McDermott
Knockout Cup
1st Round 2nd Round 3rd Round Last 16 Quarter finals
Semi Finals
match details coming soon
Reds Select
lost v won Reds 'A'
match details coming soon
Rileys 'A'
won v lost City Supporters
Final
match details coming soon
Reds 'A' 5 v 0 Rileys 'A'
Alternative Cup
1st Round 2nd Round 3rd Round Quarter finals
Semi Finals
match details coming soon
Pilot
lost v won Rileys 23
match details coming soon
Wheatsheaf
won v lost Old Ball Hotel
Final
match details coming soon
Wheatsheaf 5 v 4 Rileys 23
Challenge Cup
1st Round 2nd Round Quarter finals
Semi Finals
match details coming soon
Jaguar Social Club won v lost tbc
match details coming soon
tbc lost v won Hen Lane Social
Final
match details coming soon
Jaguar Social Club 5 v 3 Hen Lane Social
Champion of Champions
Last 16 Quarter Finals
Semi Finals
match details coming soon
Reds 'Select'
won v lost Reds 1
match details coming soon
Hastings '1066'
lost v won Craftsman 'A'
Final
match details coming soon
Craftsman 'A' 5 v 3 Reds 'Select'
Captain's Knockout
Heats
Semi Finals
match details coming soon
Martin Groves won v lost tbc
match details coming soon
tbc lost v won Dave Easson
Final
match details coming soon
Martin Groves 3 v 1 Dave Easson
Aggregate Knockout
Heats
Semi Finals
match details coming soon
Dean Davies won v lost tbc
match details coming soon
tbc lost v won Roger Clarke
Final
match details coming soon
Dean Davies 3 v 2 Roger Clarke
Over 50's Knockout
Heats
Semi Finals
match details coming soon
Derek Harrison won v lost tbc
match details coming soon
tbc lost v won Jim Hardie
Final
match details coming soon
Derek Harrison 3 v 0 Jim Hardie
Charity Speedpool Challenge
v
v
v
v
Final
match details coming soon
Reds 'A' n/a Reds 'Select'
Ladies Knockout
Heats and Semi Finals
match details coming soon
Tracy Layfield won v lost tbc
match details coming soon
tbc lost v won Hazel Payne
Final
match details coming soon
Tracy Layfield 3 v 1 Hazel Payne
Under 18's
Heats and Semi Finals
match details coming soon
Jon McAllister won v lost tbc
match details coming soon
tbc lost v won Vivek Makh
Final
match details coming soon
Jon McAllister 3 v 1 Vivek Makh
Wednesday Division One
team p w d l f a dif pts
season details coming soon
Wednesday Singles Knockout
Round 1 Last 16 Quarter-Finals
Semi Finals
match details coming soon
Fos Sandhu
Rileys FGS
lost v won Liam Farrell
Reds 1
match details coming soon
Mick Adams
Premier Club
won v lost Vic Makh
Rileys FGS
Final
match details coming soon
Mick Adams
Premier Club
4 v 3 Liam Farrell
Reds 1
Wednesday Doubles Knockout
1st Round 2nd Round 3rd Round Quarter finals
Semi Finals
match details coming soon
Kristi Caulfield
and
Alex Pyatt
won v lost tbc
match details coming soon
tbc
lost v won Ben Rodgers
and
Chris White
Final
match details coming soon
Kristi Caulfield
and
Alex Pyatt
0 v 3 Ben Rodgers
and
Chris White
Wednesday Three Man Knockout
1st Round 2nd Round Quarter-Finals
Semi Finals
match details coming soon
Reds 2
Dean Davies
Adam Prewett
and Craig Sturmey
won v lost tbc
match details coming soon
tbc lost v won Reds 3
Roy Pontefract
Rich Hughes
Martin Groves
and Scott Halcrow
Final
match details coming soon
Reds 2
Dean Davies
Adam Prewett
and Craig Sturmey


5 v 4 Reds 3
Roy Pontefract
Rich Hughes
Martin Groves
and Scott Halcrow
Wednesday Captains Knockout
Heats and Semi Finals
match details coming soon
Fos Sandhu won v lost tbc
match details coming soon
tbc lost v won Roy Pontefract
Final
match details coming soon
Fos Sandhu
3 v 0 Roy Pontefract
Wednesday Aggregate Knockout
Heats and Semi Finals
match details coming soon
Luke Hart won v lost tbc
match details coming soon
tbc lost v won Alex Pyatt
Final
match details coming soon
Luke Hart walk over Alex Pyatt
Wednesday Knockout
1st Round Quarter-Finals
Semi Finals
match details coming soon
Reds 1 won v lost tbc
match details coming soon
tbc lost v won Rileys FGS
Final
match details coming soon
Reds 1
5 v 3 Rileys FGS



Home | About Us | News | Committee | Rules | Constitution | Divisions | Divisional Changes | Fixtures | Latest Results
Missing Results | Document Downloads | Meetings | Finals Weekend | Presentation Evening | Roll of Honour
This Seasons Competitions
SinglesDoublesTrio Trio SinglesKnockoutAlternative Challenge Champion of ChampionsCaptains Aggregate
Ladies Over 50'sUnder 18's
Alternative SinglesAlternative Doubles3 Man Knockout
Past Seasons Reviews
2014/15 2013/14 2012/132011/122010/11
2009/102008/092007/082006/072005/062004/052003/042002/032001/022000/01
Our Sponsors
Arches Venue | Bishopsgate Club | Craven Arms | Leisure Awards | Rileys | Sam Leisure
Contact UsFacebook


Website Content © 2016 City Pool League. Website Design © 2016 Go Graphix All rights reserved. Read our Privacy Policy.

Valid XHTML 1.0 TransitionalValid CSS!